CRCW08052M10FKEA
- Mfr.Part #
- CRCW08052M10FKEA
- Description
- RES SMD 2.1M OHM 1% 1/8W 0805
- Stock
- 255
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 2.1 MOhms
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%